Česká státnost

Filatelistická olympiáda je soutěž, která provází děti a mládež v kroužcích mladých filatelistů již po 30 let. Za tu dobu se stala normální součástí činnosti a vedoucí kroužků ji využívají pro přípravu dětí ke tvorbě jejich vlastních soutěžních exponátů.

Letošní ročník filatelistické olympiády je jubilejní, třicátý. I téma se odkazuje na jedno výročí: 10 let od vzniku samostatné České republiky. K tématům vztahujícím se k historii bývá obvykle dost filatelistického materiálu, který je možno s úspěchem použít v soutěžních miniexponátech. Tak je tomu i v tomto případě, i když se jedná o historii poměrně nedávnou. I tak lze nalézt celou řadu známek připomínajících události roku 1989, které byly příčinou dalšího vývoje, a materiálů bezprostředně ilustrujících a dokumentujících situaci těsně před a po vzniku samostatné republiky. Vlastní tvůrčí invenci a nápadům se meze nekladou.

Během školního roku probíhají místní kola soutěže v kroužcích mladých filatelistů a v rámci oblastí (krajů) a vyvrcholením celé olympiády bude celostátní finále ve Svitavách v červnu letošního roku.


Autor: Zdeněk Töpfer | 18. 3. 2003

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář