Autor - Dušan Polanský
Při dnešních vysokých cenách knih je sbírku knih rozumné budovat finančně uvážlivě a tak, aby odrážela naše poznávací, kulturní a estetické zájmy.
To, že ke knihám má většina z nás kladný vztah, je přirozené, vždyť nás doprovází celým naším životem, jsou nám nejen duchovními rádci, ale někdy i zpovědníky.
V posledním pokračování našeho seriálu si povíme něco k tématům, které se nám obsahově nepodařilo zařadit do některé z předchozích částí. Začneme tím, že si vysvětlíme
V 9. části našeho seriálu si budeme povídat o sbírání časopisů a novin. Hned v úvodu si dovolím udělit začínajícímu sběrateli časopisů jednu důležitou radu.
V této části našeho seriálu si budeme povídat o cenách, což je téma jistě zajímavé, ale nabízí i určitý prostor pro subjektivní názory, proto berte i moje názory a rady s rezervou.
Pro každý sběratelský obor je dobré, když jsou k dispozici katalogy. Tyto základní pomůcky dobře znají hlavně filatelisté, sběratelé mincí, bankovek a částečně i zápalkových nálepek.
Bylo by zle nedobře, kdybychom do knih investovali hodně peněz a jenom nevhodným uložením by došlo k jejich poškození nebo k jinému znehodnocení. Filatelisté tento problém dobře znají, protože známky jsou ještě citlivější na správné uložení než knihy
V této části našeho seriálu si budeme povídat o nejčastěji používaných reprodukčních technikách při tvorbě ilustrací. Jako základní literaturu k studiu reprodukčních technik doporučuji titul Richard Bláha: Přehled polygrafie, SNTL, Praha 1959.
Novější články | Starší články |