Vážení přátelé, zabývám se specializací známek ČSR II. V poslední době jsem se začal zajímat i o zoubkování u série z roku 1966 č. 1567-73 - lovná zvěř
Rád bych se se čtenáři Infofily podělil o zajímavou celistvost, jež vznikla kombinací mé neznalosti poštovních tarifů
Když se probíráme historií (či spíše prehistorií) filatelistického hnutí na území dnešní České republiky, zjistíme, že prvopočátky našeho koníčka sahají až do šedesátých let 19. století.
Když jsem psal o nové automatové známce České republiky, uvědomoval jsem si, jak sám považuji automatové známky za nechtěné dítě naší pošty, zrozené nikoliv z lásky
Tento úvod z Provolání Národního výboru československého o samostatnosti Československého státu, ze dne 28. října 1918, jsem si připomněl při čtení článku Československé předběžné známky a celiny, autora Ing. Františka Beneše st. (Filatelie č. 8/2003, str. 10 – 17)
V tomto článku jsme se zaměřili na smíšené frankatury známek Hradčany se souběžně platnými známkami rakouského a uherského původu v období od 18. 12. 1918 do 28. 2. 1919. Cílem bylo určit skutečnou frekvenci jejich výskytu v běžném provozu.
Při letošním vydání příležitostné známky Tradice Zn. č. 422 se nechali její autoři inspirovat jednou z nejběžnějších známek socialistického Československa, i když například touto známkou na opticky zjasněném papíru by zajisté málokterý specialista pohrdl.
V průběhu loňského května byla dána do provozu třídící linka v Olomouci. Přesněji Olomouc 02. Jedná se o poštu v původním objektu nově rekonstruované budovy u nádražní z roku 1961.
Novější články Starší články