Reklama

merkur-revue.eu
Přestože je perforaci známek České republiky věnována poměrně velká pozornost, stále postrádám materiál, který by se touto problematikou zaobíral komplexněji.
V dnešním čísle Zpravodaje jsem slíbil pokračování článku o blokových perforátorech, používaných v PTC, a.s. Praha se zaměřením na perforátory používané pro perforaci známek
Vážení čtenáři, opět se setkáváme u rubriky, která je tvořena vašimi příspěvky zaměřenými na známky druhého Československa.
Během své novodobé historie byl ocelotisk poštovních známek ke konfrontaci s ofsetem a hlubotiskem většinou donucen.
Od února tohoto roku (2005) začala Česká pošta, s. p. uplatňovat nové tarify na zásilky v tuzemském styku. Nejpoužívanější tarif za obyčejné standardní psaní do 20 g byl z 6,50 Kč navýšen o 1,- Kč na 7,50 Kč.
S bolestí ve filatelistickém srdci oznamujeme všem sběratelům, přátelům a známým, že nás navždy opustila naše čtyřbarevná rotačka WIFAG II.
Na základě dlouhodobějšího studia automatové výplatní poštovní známky Hrad Veveří jsme v časopisu Merkur Revue publikovali tři články
Výplatní známky byly, jsou a budou předmětem studia sběratelů specialistů, a to hned z několika důvodů. Tím hlavním je skutečnost, že se některé nominální hodnoty tisknou relativně dlouhou dobu, což přináší sběratelům dokonalé vyžití.
Novější články Starší články