Reklama

merkur-revue.eu
Druhý díl povídání o perforátorech z PTC by mohl mít podtitul Co má společného Krištof Kolumbus, hora Říp a Andulka vlnkovaná?
Při studiu aršíku A110/113 – Ochrana přírody jsem došel k závěru, že zde by mohly existovat typy aršíku a to na základě způsobu vytvoření tiskových forem (TF).
Článek si klade za cíl informovat čtenáře o nepublikovaných větších deskových a výrobních vadách, kterých známka Pofis č. 427 nabízí specializovaným sběratelům dostatečné množství.
V posledním pokračování článku se budu zabývat rozlišením blokových perforátorů řady M používaných pro poštovní známky České republiky v období 1993 – 2005.
Dnešní okénko začneme smutnou zprávou, která naše východní sousedy zastihla počátkem roku. 23. ledna 2006 zemřel Dpt. Štefan Plško
Obdržel jsem do redakce zajímavý krátký dopis. „Při prohlídce obálek jsem našel na známce č. 200 Kozoroh zajímavost v horní části levé nohy kozoroha.
Navazuji tímto na obsah svého článku ve Filatelii č. 7/2005, str. 35, kde je vyčerpávajícím způsobem podán přehled, které výplatní a příležitostné známky byly na anglickém papíru
Jelikož jsem se pustil do publikování o tiskových technikách použitých pro tisk poštovních známek, nelze vynechat tuto, pro známkovou tvorbu (dá-li se to tak nazvat), nejmladší tiskovou techniku.
Novější články Starší články