Merkur-Revue 3/2022

Datum vydání: 8. 8. 2022


Vážení čtenáři našeho magazínu, rád Vám předkládám anotaci třetího čísla roku 2022 odborného časopisu o filatelii, numismatice a notafilii Merkur – Revue.


Radomil Květon zveřejnil pokračování odborné studie - Vydanie leteckých známok 1920. Miroslav Štefek - Podací výplňky na telegramy. Miroslav Češelka - Múzy Maxa Švabinského II. Eliška. Radek Novák trefnou poznámku - Popisy losů v českých aukcích.


Jan Klim - Patriotický unikát, který poukazuje na to jak pracuje redakce MR. Scházející obrázky určitě budou zobrazené v dalším čísle MR. Martin Blecha a jeho historicky poučný seriál v patnácté části Poštovní úřad 602 00 Brno 2. Miroslav Štefek a Jan Kypast - Cenná psaní. Radek Novák - Německá pošta na Zanzibaru. Peter Valdner - Revolučné známky 1944-5. Jiří Černý – Známky indických států – známky Wádhwánu. 


Více informací o časopisu a o možnosti předplatného na stránkách merkur-revue.eu. Jen z tohoto krátkého výčtu obsahu je zcela jasné, že předplatit si časopis Merkur-Revue se vyplatí a je pro každého filatelistu základní nutností.
Autor: Zdeněk Jindra
ZdenekJindra@infofila.cz

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz