Merkur-Revue číslo 6/2003

Datum vydání: 13. 1. 2004


Rádi Vám představujeme šesté číslo odborného časopisu pro filatelii, numismatiku a notafilii.

V. Schödelbauer pokračuje v úspěšném a zajímavém příspěvku Neobyčejné „obyčejné“ tiskopisy (2), Jiří Stupka přinesl již sedmé pokračování Holubice Jaroslava Bendy. Jan Klim předložil příspěvek Nová zjištění o poštovních razítkách Zdic a Josef Chvalovský sepsal článek s názvem Známky Osvobozená republika vytištěné ze stokusových tiskových desek a opatřené Řz 13 3/4 (40 h, 50 h z. a 60 h). Jaroslav Petrásek zveřejnil první článek na pokračování VIII. Mezinárodní olympijský kongres Praha 1925. V. Münzberger Předchůdci perfinů – ochrana známek před zcizením.

Vladimír Dražan pokračuje v pravidelné rubrice Filatelistický trh s představením 35. aukce Filatelie – KLIM a 28. aukce firmy PROFIL. V rubrice Z činnosti SČF a klubů je příspěvek Filatelistické mládí v Grazu od Zdeňka Töpfera a S mladými filatelisty na Evropském setkání v rakouském Grazu od Petra Třeštíka plus několik dalších drobností. Zajímavý je jistě Přehled přítisků na celinách ČP v roce 2003 (2). Redakce Merkur – Revue připomíná Významné životní jubileum prof. Emanuela Ranného a co do zajímavostí je velmi pěkný příspěvek od Karla Bláhy a V. Schödelbauera s názvem Protektorátní celistvosti vyplacené známkami s portrétem T. G. Masaryka. Dále je v novém Merkur – Revue Přehled příležitostných razítek ČR v I. pololetí 2003 a ke čtení příjemný příspěvek Vladimíra Feldmanna s názvem NON OMNIS MORIAR.

Dále si pročtěte i ostatní příspěvky a nahlédněte na nové známky ČR a SR. Nový Merkur – Revue, je opět plný pěkných článků. Děkuji celému kolektivu Merkur – Revue za příjemné čtení a těším se na rok 2004, který bude jistě ještě lepší a na příspěvky bohatší.

Merkur-Revue číslo 6/2003


Autor: Zdeněk Jindra
ZdenekJindra@infofila.cz

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz