Nová poštovní známka Rakouska - Svetr

Datum vydání: 6. 11. 2023


Sběratelé poštovních známek a nadšenci pro filatelii se mohou těšit na zbrusu nový přírůstek do své kolekce. Rakouská pošta představila novinku, která je nejen filatelistickým skvostem, ale také zpříjemňuje zimní korespondenci svou výjimečnou tematikou.Zimní období je čas, kdy si mnozí z nás užívají kouzlo mrznoucí přírody, a ačkoli mrazivé počasí může být pro některé nepříjemné, s tou správnou vrstvou oblečení, jako jsou rukavice a vlněné čepice, se dá vnější chlad hravě překonat. Nyní k této zimní garderóbě přibyla poštovní známka, která je inspirována pleteným svetrem, zdobená motivem tučňáka – skutečný unikát mezi známkami.


Tato známka není jen hřejivá po vzhledové stránce, ale také zaujme na první pohled. Miniaturu zdobí malý červený tučňák, obklopený sněhovými vločkami a jehličnatými stromy, což evokuje příjemné chvíle strávené na zimní procházce. Populární vzory svetrů, zejména o vánočních svátcích, často zahrnují nejen tradiční motivy a zvířata, ale také humorné kresby či Santovy podoby. I tentokrát byla známka vytištěna na sametovém papíře a typické zoubkování známek bylo použito pro vyřezání tvaru svetru.


Hodnota známky je 4,50 EUR a první den vydání/oběhu je stanoven na 21. října 2023. Rozměry známky jsou 39,00 x 46,00 mm. Grafický design se ujal David Gruber a tiskem se zabývala firma Cartor Security Printing. Celkově bylo vytištěno 150 000 známek na arších po jednotlivých kusech.


Tato známka jistě zaujme nejen svým atraktivním designem, ale stane se i milým překvapením pro příjemce zimní pošty. Filatelie tak opět ukazuje, že je živým uměním, které dokáže odrážet sezónní radosti a slavnostní atmosféru svátků.


Informační zdroj: Post.at
Autor: Redakce
infofila@infofila.cz

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz