Nová rakouská známka s motivem sněhové koule

Datum vydání: 27. 11. 2023


Rakouská pošta vydává poštovní známku s motivem sněhové koule, která zachycuje kouzlo zimní krajiny a oslavuje vynález tradičního vánočního dekoru. Sněhové koule, s jejich jedinečným půvabem, při otřesení sněží bílými vločkami, vytvářející dojem skutečného sněhu. Po usazení koule se tyto vločky usadí jako pokrývka sněhu nad scénou, odhalující idylickou zimní krajinu, dům pokrytý sněhem, Santu Clause nebo jiné objekty.


Sněhové koule jsou původně rakouským vynálezem. Erwin Perzy, vynálezce a mechanik chirurgických nástrojů z Vídně, experimentoval koncem 19. století s vodou naplněnými koulemi, navrženými k zesílení světla. Přidal různé částice do vody a experiment s krupicí ho přivedl k nápadu sněžení, což ho inspirovalo k umístění modelu baziliky Mariazell do koule naplněné vodou a krupicí, čímž vytvořil první sněhovou kouli. Originální vídeňská továrna na sněhové koule je stále provozována rodinou Perzy.


Hodnota známky je 0,95 EUR, první den vydání je 1. prosince 2023. Velikost známky je 39,00 x 32,00 mm. Grafický design vytvořil Roland Vorlaufer a tiskla ji společnost Joh. Enschedé Stamps B.V. metodou ofsetového tisku. Celkový počet vydaných známek je 2 000 000 kusů.


Informační zdroj: Post.at




Autor: Redakce
infofila@infofila.cz

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz