Postcrossing - 1. díl – Obecné informace o postcrossingu
Datum vydání: 5. 4. 2016
V 1. díle bych Vám ráda představila postcrossing a odkázala Vás na další zdroje, kde se můžete dozvědět více. Tento díl je opravdu obecný, protože nechci opakovat informace, které už někde byly řečené.
Co to je postcrossing?
S postcrossingem můžeme začít na stránce www.postcrossing.com. Přes postcrossing si lidé z různých koutů světa posílají pohlednice. Posílání je náhodné, adresy si losujeme, takže nikdy nevíme, kam budeme pohled posílat nebo odkud nám přijde. Poměr odeslaných a přijatých pohlednic je vyrovnaný díky systému.
Postcrossing existuje již od roku 2004, a jelikož se stává stále známějším, vznikly o něm i pořady v televizi. Pokud stále nevíte, zda s postcrossingem začít, rozhodně si je zkuste vyhledat přes Vaše vyhledávače. Díky reportážím si postcrossing získal srdce nových postcrosserů.
Co potřebujeme, aby nám přišla první pohlednice?
Jelikož je postcrossing internetová stránka, tak je nutné mít připojení k internetu, abyste mohli losovat adresy a také registrovat došlé pohlednice
Pokud chceme dělat postcrossing potřebujeme znát anglický jazyk. Ale nezoufejte, pokud nejste zdatní angličtináři, na internetu existuje spousta postupů, které Vám pomohou k orientaci na stránkách postcrossingu. Já sama pro Vás udělám velice ráda také návod.
Dále potřebujeme být zaregistrovaní, nejlépe mít i vyplněný profil s referencemi (Jaké pohledy se Vám líbí, kdo jste a například i tipy pro odesílatele, co Vám mají na pohlednici napsat). A odeslat minimálně jednu pohlednici.
Další informace ohledně vyplnění profilu zjistíte praxí. Například Vám přijde opravdu ošklivý pohled – který není podle Vašich referencí, a člověk si na něm navíc ani nedal záležet, a tak si na profil připíšete, že nemáte rádi pohledy s tímto motivem apod.
Stránky o postcrossingu, komunity
Pokud nebudu počítat stránku oficiální stránku www.postcrossing.com, existují různé skupiny a komunity. Tou nejznámější je web www.postcrossing.cz, kde najdete spoustu dalších užitečných rad a návodů.
Další skupina je na facebooku a to pod tímto odkazem - Postcrossing - Facebookové stránky. Správci jsou tu velice milí, lidé ve skupině si vzájemně pomáhají úplně se vším (např. s překladem textů) a také se tu postcrosseři vzájemně chlubí svými sběratelskými přírůstky. Často se tu vyměňují pohlednice nebo cokoli co souvisí s pohlednicemi, jako jsou známky, samolepky, apod.
Mezi další skupiny, které už nesouvisí tolik s postcrossingem ale jsou zajímavé a také na facebooku jsou: Pohledářský blešák (zde se vyměňují různé pohlednice, popsané či nepopsané, staré i aktuální), Tichá pošta (všichni známe princip Tiché pošty, tak tady se nešeptá, ale posílá pohled), Abecední tagy (zde se posílají pohledy pod různými tématy, nejčastěji se posílají pohlednice „písmenkový tag“,kde např. A – auto a pošleme pohled s autem, atd.).
2. díl – Začínáme na postcrossing.com
3. díl – Tipy a triky, slovníček pro postcrossery
Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz