8. výročí našeho on-line magazínu Infofila.cz
Datum vydání: 14. 10. 2010
Naše Infofila slaví dnes své osmé narozeniny. Tento internetový časopis o filatelii Vám každý den již přes osm let přináší zajímavé příspěvky ze světa filatelie. Je to až neuvěřitelné, jak blízko máme k prvnímu desetiletí fungování.
Do začátku výročí by stálo za to uvést trochu statistik. Od 14. 10. 2002 do 14. 10. 2010 (tedy do dnešního dne) bylo vydáno již téměř 3 750 článků. Články byly celkem zobrazeny přibližně 5 000 000 krát. Co se týče samotné návštěvnosti, ta je měřena pomocí toplist.cz od 27. 10. 2003, což sice není hned od začátku Infofily, ale je zde uvedeno, že nás již navštívilo přes
1 095 500 unikátních návštěvníků-lidí (neplést s počtem zobrazených stránek, to jde celkově do desítky miliónů).
Co pro Vás připravujeme nového? Investovali jsme značnou částku a mnoho času do nového grafického vzhledu naší Infofily. Jistě jste tuto změnu zaznamenali. Zatím máme většinou kladné ohlasy na změnu grafiky. Celkově se stránky podařilo optimalizovat a vylepšit i o několik drobných funkcí. V dalším ročníku jsme si dali za cíl Infofilu obsahově vylepšovat. Přišli jsme s projektem "Monografie známek a encyklopedie ve stylu Wikipedie".
S uvedeným projektem se můžete seznámit na diskuzním portálu Sběratel.com.
Ve stručnosti by uvedený projekt vypadal následovně. Na Infofila.cz bychom připravili nové kategorie Monografie a Encyklopedie. Do tohoto projektu by se mohli zapojit všichni ve stylu Wikipedie. Prostě někdo zpracuje to a to a další doplní ono a tím by se vytvářela Monografie na jakékoliv známky a období a zároveň i encyklopedie filatelie - případně terminologie. V admin by se pak data schvalovala a pouštěla ke čtenářům. Případně by se dále doplňovala nebo upřesňovala - vylepšovala.
Představa je taková, že se naprogramuje systém - publikační, který bude umět uvedené příspěvky do patřičných kategorií přidávat a admin je bude pak schvalovat (schvalování je určitě nutné). Možnost vložit obrázky a text, doplnit odkazy - případně použitou literaturu. Po schválení by se vše objevilo v Monografii, případně Encyklopedii. Podobně by mohla fungovat terminologie, kde by se dalo slovíčko a bylo tam vysvětlení co znamená. Na podobném stylu by se dala postavit i galerie, kde by se mohly nahrávat zajímavosti ..atd.
Vezmu příklad u Monografie. Vloží se základní známky Hradčan a jejich popis. Někdo to doplní vyobrazením deskových vad k jednotlivým známkám. Další doplní způsob tisku a různé chybotisky - VV. Někdo vloží obrázky celistvostí. Další doplní známé padělky. Jiný udělá rekonstrukce tiskových desek. Takto by encyklopedie postupně narůstala. Mohlo by být několik adminů, kteří by vše v systému schvalovali. Případně se dá domyslet mnoho funkcí a propojení.
Základní koncepci uvítám a proto tuto myšlenku dáváme i k diskuzi na našem portálu. Můj návrh je, že by se tento projekt pro sběratele (možná by mohl mít i název) mohl základně dělit na:
Monografie - jakýkoliv stát, jakékoliv období, jakákoliv známka
Encyklopedie - vhodná pro začátečníky, ale i pokročilé. Popis třeba i různých ZZ.
Terminologie - filatelistické názvosloví - něco jako co je co ve filatelii (toto je také potřeba inovovat)
Galerie - galerie filatelie, kde by každý mohl nahrávat zajímavosti a případně doplňovat stávající galerii známek
Začátky budou jistě krušné a složité a možná i zdlouhavé, ale postupně, pokud bude nadšení a chuť, je to reálné. Podmínky rozhodně jsou a tento projekt takového rozsahu lze dělat pouze přes internet a s pomocí všech filatelistů.
Tím by se Infofila od užitečného zpravodajství v podobě článků posunula o krok dál k plnohodnotné studnici nekonečných informací co nejlépe propojených a doladěných. Toto je pro nás nejdůležitějším projektem do dalšího ročníku a na toto se kromě dalšího obsahu a vylepšování budeme soustředit.
Děkujeme Vám za Váš zájem o naše stránky a popřejme si do dalších let mnoho zdaru naší Infofile.
Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz