Reklama

merkur-revue.eu
Kdo očekává od tohoto článku nějaké zásadní převratné informace, bude asi zklamán. O známkách Košického vydání – oficiálně první naší poválečné emise, toho bylo napsáno hojně.
Dovoluji se vyjádřit k nové publikaci z dílny kolektivu autorů společnosti POFIS spol. s r.o. Praha očima specializovaného sběratele.
Vzpomínat na naše umělce – tvůrce našich známek a nepřipomenout si kulaté výročí narození Zdeňka Buriana, umělce, který se sice známkové tvorbě nevěnoval, ale namaloval úctyhodnoý počet obrazů a knižních ilustarcí, si neodpustím.
Rád bych zahájil novou rubriku, ve které bych chtěl poblahopřát výtvarníkům – umělcům, kteří se zapsali svojí aktivní účastí do naší známkové tvorby poválečného období až do současnosti.
v tichosti a navždy. Vzpomínám si na naše první setkání v roce 1970 na burze 'U Nováků'. Tehdy ještě tvořil naprosto nerozlučnou dvojici spolu s Ing. Karlem Rossym (dnes už také zemřelým) a jejich vášeň pro československé známky, zejména Hradčany, byla příkladná a pro všechny nás mladší velmi inspirativní.
Filatelisté, sběratelé, zástupci poštovních správ a obchodníci nejen z Evropy se letos sešli již tradičně v říjnu na 22. Mezinárodní burze poštovních známek v německém Sindelfingenu.
Světová poštovní unie, která byla založena v roce 1874, je vládní, mezinárodní odbornou organizací systému Organizace spojených národů.
Nedávno jsme na Infofile zveřejnili Kritický názor VV Společnosti SČSZ k edičnímu plánu Monografií. Vzhledem k aktuálnosti zveřejňujeme dnes reakci, která byla otištěna v našem Zpravodaji.
Novější články Starší články