Reklama

merkur-revue.eu
V roce 1988 u příležitosti konání Světové výstavy poštovních známek PRAGA 88 vydal Rapid pro organizační výbor této výstavy publikaci nazvanou Československá filatelie.
Letos oslaví KF 01-005 v Kladně 70. výročí svého založení. Ustavující schůze spolku filatelistů se konala již v roce 1926.
V dnešní společenské rubrice chci reagovat na změny, týkající se členské základny. Již v prvním čísle letošního Zpravodaje jsem Vás informoval o tom, že u jedenácti členů jsme nebyli schopni identifikovat platbu jejich členského příspěvku.
Také jste si Vy, kdo čtete i časopisy Filatelie, všimli, jak tam pracují s informacemi? Například v části "Odborná literatura" otiskuje redakce Filatelie pravidelně anotace na Odborné zpravodaje, které do redakce došly.
V minulém čísle Zpravodaje jsme zveřejnili 'Kritický názor...', který se zabýval formou, jakou byl na SČF společností Pofis s. r. o. předložen ediční plán monografie a jeho koncepcí, která dle našeho názoru nebyla nejlepší.
Dnes začínáme také psát o známkách tištěných ofsetem. Jednu pěknou tiskovou vadu našel na známce č. 178 pan Strupl z Plasů.
Mé vzpomínání vstupuje dnes do třetí části a opět budu vzpomínat na umělce, kteří v období ČSR II měli zrealizovánu jedinou známku podle jejich návrhu a zůstali tak trochu v pozapomnění.
Překvapení se opět nekonalo – přepisy dvou klasických českých obrazů se sbírek pražské Národní galerie obsadily v anketě České pošty, deníku Právo a časopisů Filatelie a Poštovní kurýr s výraznou převahou dvě nejvyšší příčky žebříčku.
Novější články Starší články