Reklama

merkur-revue.eu

Nabídka našeho eshopu

Modrý Mauritius v Terezíně

Nová kniha Modrý Mauritius v Terezíně od vedoucího redaktora Infofily Zdeňka Jindry.

  • Cena: 249 Kč

Zpravodaj 2/2004: Vyšel nový občasník pro mladé sběratele

Pro uvedení neperiodického zpravodaje pro začínající mladé sběratele cituji přímo z úvodního slova redakce prvního čísla. "... nový časopis Mladý sběratel je určen mladým a začínajícím sběratelům, ale věříme, že i těm zkušeným bude mít vždy co nabídnout. Nejvíce se v něm budeme zaměřovat na nejrozšířenější sběratelské obory u nás a těmi jsou filatelie, filokartie a numismatika. Tento časopis by chtěl zaplnit prostor, který tu po revoluci vznikl a navázat na vydávání předrevolučních sběratelských časopisů. Ať to byl legendární Mladý filatelista, který nyní vychází pouze jako občasná a drobná příloha Filatelie nebo jiné, které již prakticky nevycházejí a nebo jsou v podstatě již mrtvými a neaktivními."

Zpravodaj 2/2004: Vyšel nový občasník pro mladé sběratele


Tento zpravodaj pochází z tvůrčí dílny Zdeňka Jindry – vedoucího redaktora webového portálu Infofila a přispívají do něj redaktoři tohoto portálu. Seznámíte se v prvním čísle s redaktorem Vladislavem Benešem, seriálem Františka Hrbka "Dva tucty glos k dějinám filatelie" - začíná dvěma díly o historii filatelie. O filatelii jako takové se rozepsal již zmiňovaný publicista Vladislav Beneš. Zdeněk Jindra dále představil první známku letošního emisního plánu a poradil mladým sběratelům, jak využívat služeb internetu ku prospěchu sběratelů. Protože je zpravodaj určen všem sběratelům, dozví se v něm čtenáři, jak uspořádat sbírku mincí z pera Pavla Frouze, Honza Vávra uvádí "Stručný přehled historie tisku pohlednic". Zpravodaj nezapomíná ani na prostor pro pozvánky na zajímavé akce, listárnu pro dopisovatele a drobnou řádkovou inzerci. V závěru vyzývá redaktor Zdeněk Jindra čtenáře ke spolupráci, k dotazům a námětům, aby mohl být obsah zpravodaje přizpůsoben potřebám a zájmům čtenářů. Obsahově se neuzavírá a tak zde lze v budoucnu najít rady třeba pro sběratele hokejových kartiček.

Všichni, kdo budou mít chuť si o zpravodaj napsat, mohou využít adresy redaktora: Zdeněk Jindra, Nad Stadionem 1304, Nové Město nad Metují, PSČ: 549 01, nebo na e-mail: infofila@infofila.cz – předplatné na rok činí 150,- Kč. Za redakci našeho Zpravodaje přejeme novému časopisu hodně aktivních čtenářů, a aby si časopis našel brzy svou pevnou pozici mezi sběrateli. Samozřejmě slibujeme metodickou pomoc při zajišťování obsahové náplně.


Autor: Josef Fronc | 20. 9. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


Nabídka našeho eshopu

Signoscope T3 od firmy SAFE

Signoscope na průsvitky známek T3 od firmy SAFE.

  • Cena: 4725 Kč
Katalog poštovních známek World Philately - Česká republika (1993-2021) na flash disku

Katalog poštovních známek World Philately - Česká republika (1993-2021) na flash disku

  • Cena: 399 Kč