Reklama

merkur-revue.eu
Od mládí jsem se zajímal o umění a malířství. Díla starých mistrů převedená do známkové podoby mě učarovala natolik, že jsem začal nevědomky sbírat známky a postupně se věnovat filatelii jako takové.
Pokračujeme v našem malém seriálu, v němž prezentujeme zajímavé a méně často se vyskytující celistvosti frankované leteckými známkami z poválečných let 1946-1953.
Opět přináším zprávy o tom, co se ve Společnosti odehrálo od dubna do června, tedy do začátku prázdnin a doby zasloužených dovolených.
Do dnešních aktualit přispěl hojně opět pan Strupl z Plas, také pan Hanousek z Plané u M. L. a pan Dohnal ze Kdyně. Děkuji za příspěvky, ty nejzajímavější zveřejňuji pro ostatní dnes, další budou otištěné v následujícím Zpravodaji.
O mezinárodní spolupráci odborných společností SČF a zahraničními sběrateli československých známek jsme již na stránkách Zpravodaje informovali v roce 1997.
Vystavoval jsem zde známky České republiky, abych ukázal, že se exponát dá poskládat velmi snadno. Na této výstavě byly pouze dva pětirámové exponáty známek České republiky, což je dost smutné, neboť tyto známky se sbírají a je o ně velký zájem.
Každý sběratel, který dnes nese svou vystavovatelskou kůži na výstavu ví, že exponát bez hodnotných a zajímavých celistvostí vyvolá jak u jury, tak pravověrných návštěvníků filatelistických výstav opovržení a autora zařadí mezi výstavní diletanty.
V dnešním pojednání o emisní činnosti současných českých známek se pokusím shrnout vše, co bylo za poslední tři roky řečeno a napsáno a vyhodnotit tak diskusi, která na toto téma byla zahájena.
Novější články Starší články