Reklama

merkur-revue.eu
Dne 28. 4. 2004 jsem navštívil Poštovní muzeum, abych prostudoval UTL známky č. 225.
Zdánlivě nesouvisející téma se známkovou tvorbou jsem si vybral u příležitosti organizování Dne koní, který se v ČR slavil již pošesté poslední víkend v květnu.
Se sbíráním známek jsem začal ve svých šesti letech a jako všichni kluci okolo mne jsem sbíral známky celého světa.
V tomto článku bych se chtěl se čtenáři podělit o zážitky z filatelistické výstavy. Vycházím z toho, že každý odběratel našeho Zpravodaje sbírá známky či jiné předměty filatelistického zájmu a to různou dobu.
6. listopadu 2004 jednala v pořadí již 7. valná hromada členů SSČSZ SČF. Mimo schválení zprávy o činnosti, předběžné zprávy o hospodaření a zprávy o revizní činnosti se na VH odsouhlasilo nové znění Organizačního řádu (budeme informovat příště)
Také tento článek volně navazuje na seriál o zapomenutých umělcích a je napsán samostatně, neboť letos v dubnu uplynulo již 50 let od úmrtí tohoto umělce
Dnes se pozastavím i u známek tištěných po roce 1945, neboť jich pan Strupl několik zaslal, abychom se společně podívali do svých zásob, zda se některé zajímavosti neopakují a tím pádem by se jednalo o systematické vady.
Vedle PTC, a. s. jsou známky České republiky vyráběny v tiskárně společnosti Victoria Security Printing, a. s., kde je k tisku využívána moderní ofsetová technologie
Novější články Starší články