Reklama

merkur-revue.eu

Nabídka našeho eshopu

Kapesní UV lampa - svítilna L83

Kapesní UV lampa - svítilna L83

  • Cena: 649 Kč

Karel Popek - Můj filatelistický životopis

Jmenuji se Karel Popek a narodil jsem se 14. dubna 1961 v Písku. Od roku 1967 bydlím v Českých Budějovicích, takže se již považuji za stoprocentního "Budějčáka".

Vyučil jsem se elektromechanikem, pak jsem si udělal maturitu a studia jsem završil absolvováním VŠSE v Plzni - opět obor elektro. Nyní pracuji v akciové společnosti Jihočeská energetika na pozici technika.

K filatelii mě v ranném věku přivedl otec, prý se ji věnuji od svých čtyř let. Počátky byly velmi nesmělé, z počátku jsem sbíral (lze-li to tak vůbec nazvat) veškeré známky, které se mi tehdy dostaly do ruky. Po letech jsem v cizokrajních známkách z počátků mého sbírání nalezl i kolky. Od svých cca deseti let jsem se věnoval generálně známkám tehdejšího Československa. Byl jsem členem KMF. O pár let později jsem začal též sbírat v té době publikačně téměř zcela opomíjené celiny Československa. Jim se, nyní již specializovaně, věnuji dosud.

Dalších cca 15 filatelistických let u mě probíhalo velmi poklidně. Až v roce 1993, kdy docházelo k téměř panické výměně v brzké době neplatných známek a celin Československa za nové české, jsem já naopak intenzivně chodil po nejrůznějších poštách a kupoval zpět celiny z let šedesátých až osmdesátých.

Hned v následujícím roce 1994 u mě nastal zlom ve sbírání známek. Začal jsem se nové produkci České pošty postupně věnovat specializovaně. Nejprve jako samouk, v té době jsem čerpal informace hlavně z časopisu Filatelie, jiné jsem tehdy neznal. Později jsem se seznámil s panem Starcem a odtud už bylo blízko ke Společnosti sběratelů celin a posléze i ke Společnosti sběratelů českých a slovenských známek. Zde jsem získal kontakty na sběratele doslova z celé republiky, posléze i kontakty ze Slovenska. U známek mě nejvíce zajímají data tisku, dále též rozlišování polí u přepážkových listů, sešitků s kupony a aršíků.

Jsem členem Svazu českých filatelistů a jeho dvou společností: SSC a SSČSZ. V roce 2002 jsem byl za skupinu jihočeských filatelistů kooptován do výkonného výboru SSČSZ.

Z dalších mých zájmů stojí za zmínku cyklistika - jezdím na kole každý den do zaměstnání, dále vodní a pěší turistika a v neposlední řadě i dva sporty celoroční: kuželky a bowling.


Autor: Karel Popek | 15. 10. 2003

Komentáře

Bez názvu

Zapůjčené věci

Přidat komentářZobrazit komentáře


Nabídka našeho eshopu

Zásobník na poštovní známky LINDNER - luxusní provedení desek

Zásobník na poštovní známky LINDNER - luxusní provedení desek

  • Cena: 1239 Kč
Katalog poštovních známek World Philately 2022 a Encyklopedie filatelie na flash disku

Katalog poštovních známek World Philately 2022 a Encyklopedie filatelie na flash disku

  • Cena: 999 Kč