Dôslednou prácou Antonína Šnofláka a Františka Žampacha, neskôr doplnenou Zdeňkom Ryvolom a Jozefom Chválovskym boli zdokumentované štyri retuše známok 125 hal
Vydáním textilní poštovní známky ve tvaru respirátoru FFP2 připomíná rakouská pošta lidem důležitost nošení respirátorů. Známka je vyrobená z originální tkaniny
Vážený čtenáři, předkládám vám souhrn mého osobního dlouhodobého bádání ohledně celistvostí s poštovními známkami emise MAURITIUS POST PAID v nominálech 1 a 2 pencí, emise mezi roky 1848 a 1859.
V roce 1918 se sloučily strojírenské podniky Wichterle a Kovářík do jedné společnosti. Nová firma Prostějovské továrny na stroje Wichterle a Kovářík a.s. vyráběla pod značkou Wikov především zemědělskou techniku.
Bohumil Záhorský se narodil 5. 2. 1906 v Praze. Již od studentských let inklinoval k divadlu. Na Státní konzervatoři v Praze studoval herectví na dramatickém oddělení. Působil v Osvobozeném divadle v Praze.
Plemeno český horský pes vzniklo v Československu v druhé polovině 20. století a je nejmladším českým psím plemenem. Český horský pes má dlouhou hustou
Výstava EXPO 2020 v Dubaji měla být původně zahájena v říjnu loňského roku. Z důvodu pandemie koronaviru musela být o rok odložena a bude se tak konat v termínu od 1. 10. 2021 do 31. 3. 2022.
Dante Alighieri se narodil ve 13. století ve Florencii a byl jedním z nejvýznamnějších italských básníků. Významně přispěl také k vývoji italského jazyka, jazykovědy a politické filozofie.
  Starší články