Vážení čtenáři našeho magazínu, rád Vám předkládám anotaci šestého čísla roku 2022 odborného časopisu o filatelii, numismatice a notafilii Merkur – Revue.
Otevíráme nový seriál pro Grafickekresleni.cz a Infofila.cz o významných umělcích, kteří vyšli na našich známkách, a to v populární sérii světového ohlasu – Umění.
Každý mírně pokročilý filatelista ví, že poštovní známky na dopisech se znehodnocují razítky. Středně pokročilý filatelista ví, že v minulosti v době
Zborník napĺňa predovšetkým potrebu vzájomnej informovanosti zberateľov o poznatkoch z oblasti ich záujmu.
V časopise Merkur - Revue bolo v posledných dvoch rokoch uverejnených niekoľko článkov, v ktorých som sa zaoberal československými kníhtlačovými známkami z rokov 1919 – 1920, ich autormi a návrhmi týchto poštových známok.
Dobrý den, jednou mojí velikou vášní je pošta, sběratelství, dopisy a filatelie. Už dlouhé roky se zabývám poštovní historií města Brna, kde je sem se zaměřil na dva nejdůležitější a největší poštovní úřady v tomto městě - náhlavní brněnský poštovní úřad
Pavel Švehla - Místní, revoluční a osvobozenecká vydání na území Maďarska (v hranicích do 1944)
Přítel a velmi aktivní kolega filatelista mě upozornil na internetovou aukci, kde se prodávalo originální razítko IGLAU 1 – Jihlava - 5d.
  Starší články