Reklama

merkur-revue.eu

Nabídka našeho eshopu

Digitální mikroskop Flex

DigiMicroscope Flex je ideální nástroj pro všechny, kteří potřebují prozkoumat malé předměty nebo povrchy s vysokým rozlišením a zvětšením.

  • Cena: 2487 Kč

Ocelotisk z plochých desek

Poslední publikací z roku 2000 (a poslední dosavadní publikací Společnosti) se stal 1. díl o poštovních známkách a aršících tištěných technikou "ocelotisk z plochy" v období Československa let 1945 – 1953 do měnové reformy. Publikace monograficky zpracovává emise československých poštovních známek tištěných uvedenou technikou. Při zpracování jednotlivých emisí byl kladen důraz na tvar a počet tiskových forem, na rozlišení jednotlivých tiskových desek a na polohu perforačního rámce. U každé známky či aršíku je uveden úplný přehled známých faktů doplněný o nejnovější ověřené poznatky. Nedílnou součástí publikace je číslovaný příležitostný tisk s otiskem původní rytiny letecké známky 20Kč z emise Lázně (L 36) z roku 1951. Tento otisk je na zadní straně autorizovaný Ing. Pittermannem a vyšel tak jako publikace v nákladu 2000 ks. I tento může rozšířit Vaši sbírku.

Ocelotisk z plochých desek


Škoda, že vydání takto významného díla specializované filatelie provázel bezprecedentní nevhodný zásah časopisu Filatelie (viz. Č. 12/2000), jímž bylo odloženo dodání výše uvedeného příležitostného tisku. Přejeme si, aby se tato situace již nikdy neopakovala a nevzala chuť obětavým lidem do náročné práce na pokračování takto záslužné monografie. Všichni se již netrpělivě těšíme na druhý díl, který se již dokončuje. Bude zaměřený na známky a aršíky z období 1953 – 1960. Pro představu níže zveřejňuji ukázku z publikace, aby Ti z Vás, kteří se tomuto období věnujete, se mohli snáze rozhodnout, zda publikaci koupit či nekoupit. Případní zájemci ať si o tuto publikaci napíší jednomu z autorů na adresu: RNDr. Miloš Hauptman, Bubenská 7, 170 00 Praha 7, email: m.hauptman@seznam.cz

Ocelotisk z plochých desek


Publikace touto formou umožňuje rozpoznat Vaše známky a přiřadit je dané desce, kterou byly vytištěny.


Autor: Josef Fronc | 24. 6. 2003

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


Nabídka našeho eshopu

Pinzeta LINDNER - 2034 - 120 mm - rovná

Pinzeta LINDNER - 2034 - 120 mm - rovná

  • Cena: 153 Kč
Úmrtí Antonína Zápotockého - A967 - II. typ - tzv. přeškrtnutá bobulka v razítkovaném stavu

Úmrtí Antonína Zápotockého - A967 - II. typ - tzv. přeškrtnutá bobulka v razítkovaném stavu

  • Cena: 450 Kč