Reklama

merkur-revue.eu

Nabídka našeho eshopu

Albové listy A4 Československo (1945-1992), nezasklené, zvýhodněný komplet (742), 10x desky, 10x archivní box,

Československo 1945-92, zvýhodněný komplet-plná verze (742 listů) + 10 ks desek se zlatotiskem a archivními boxy (zaplatíte pouze 9 ks desek a archivních boxů a 1 desky a 1 arch.box získáváte zdarma)

  • Cena: 12143 Kč

Představení členů výkonného výboru - Jan Starec

Představení členů výkonného výboru - Jan Starec


Narozen: 6. 3. 1942 v Praze

Se sbíráním známek jsem začal ve svých šesti letech a jako všichni kluci okolo mne jsem sbíral známky celého světa. Tehdy jsem bydlel v Praze - Dejvicích, kde bylo plno velvyslanectví a také studentských kolejí, které jsme s kamarády obcházeli a získávali tak známky z celého světa. Když pršelo a nehráli jsme zrovna kopanou nebo jiné hry, seděli jsme v mezipatře domu a měnili mezi sebou své "poklady". Můj otec mě ve sbírání podporoval a doporučil mi, abych sbíral pouze jeden stát a to Československo po roce 1945, a také mi později zaplatil novinkovou službu. Když jsem dostudoval a moji noví kolegové se dozvěděli, že sbírám známky, doporučili mi, abych se přihlásil do KF 00-123. Zde mě přijali za člena a později jsem se stal předsedou tohoto klubu a jsem jím dodnes. Od svých asi devíti let jsem chodil po pražských burzách a ze svých tehdy skromných finančních prostředků doplňoval svoji sbírku.

Jednou se mi stala návštěva burzy u Nováků osudnou. Seznámil jsem se tam s Ing. Hynkem Ondráškem, díky kterému jsem se stal členem Komise čs. známky a poznal tak mnoho vynikajících filatelistů z celé republiky. Bohužel dnes jich již mnoho není mezi námi. Stále mi chybí jejich nezištné a upřímné kamarádství.

Dalším významným mezníkem mého filatelistického života bylo rozhodnutí sbírat celiny ČSR, Protektorátu, Slovenského státu a v dnešní době ještě celiny ČR, SR, Německa (do roku 1945) a NDR. Stal jsem se nejprve předsedou Sekce čs. celin při Komisi čs. známky a později místopředsedou Komise celin (pro české země) a členem českého předsednictva SČSF.

Po rozdělení republiky jsem se stal předsedou SSC, členem VV SSČSZ, kde zastávám funkci revizora a členem Sekce české známky. Podílel jsem se na společném exponátu českých známek a celin společnosti SSČSZ na výstavě Brno 2000 a pracoval na světových výstavách Praga 1988 a 1998. Podílel jsem se také na vydání katalogu českých známek a celin, vydaný SSČSZ a také na katalozích československých celin vydaných Pofisem.

Nyní, kromě doplňování sbírek svých oblíbených celin, rozšiřuji svoji sbírku Československa o celistvosti. Myslím si, že je ideální sbírat jakýkoliv stát komplexně, tj. známky, celistvosti, celiny a zajímavosti z poštovní historie. Díky filatelii jsem se už v mládí naučil dobře zeměpis, novodobou historii naší republiky a poznal mnoho zajímavých lidí stejně "postižených" jako jsem já.


Autor: Jan Starec | 9. 12. 2004

Komentáře

CDV 8 95 Vesnický motiv III

Přidat komentářZobrazit komentáře


Nabídka našeho eshopu

Lupa nejen na čtení zvětšovací 8x, 20x - S7132

Lupa nejen na čtení zvětšovací 8x, 20x - S7132

  • Cena: 611 Kč
Výzkum vesmíru - č. 2024 - I. typ - čistá

Výzkum vesmíru - č. 2024 - I. typ - čistá

  • Cena: 90 Kč