Reklama

merkur-revue.eu

Nabídka našeho eshopu

Signoscope T3 od firmy SAFE

Signoscope na průsvitky známek T3 od firmy SAFE.

  • Cena: 4725 Kč

Zpravodaj 3/2003: Úvodník

Vážení čtenáři,
léto je definitivně za námi a s ním i období "okurkové sezóny", která nebývá plodná na články, neboť léto je předurčené pro odpočinek, rekreaci a načerpání nových sil pro další plodnou práci. Letošní léto bylo tak trochu rozmarné. Teplejší než jindy, sušší než jindy, větrnější než jindy, ve Zlíně se narodilo abnormální množství dětí než jindy a pro filatelisty něčím výjimečné a to konkrétně tím, že Česká pošta vydala výplatní známku s portrétem prezidenta Václava Klause. Neměla tedy prázdniny jako jindy, ale pro odmítnutí několika návrhů se vydání této známky posunulo právě na léto – konkrétně na 30. červenec.

Před Vámi leží již třetí číslo Zpravodaje naší Společnosti roku 2003. Číslo, které by mělo leccos řešit. Je napsáno a vyrobeno podle schválené koncepce, obsahuje kvalitní obrázky a čitelný text. Můžete ho mít jak v tištěné podobě tak v podobě elektronické. Vše záleží na Vás, jak se rozhodnete. Děláme společně se členy VV maximum pro to, aby jste měli včas zajímavé skutečnosti o nově vydaných Českých známkách, o dění kolem filatelie vůbec. Přesto se nemůžeme srovnávat s profesionálními časopisy jako je Filatelie či Merkur-Revue. Obsah Zpravodaje je závislý na příspěvcích, které od Vás obdržíme a na Vašich informacích, které soustřeďují členové VV, jež zkompletují a zveřejní pro Vás. Proto děkuji touto cestou všem, kteří přispěli svými poznatky a články a podíleli se tak na obsahové stránce tohoto čísla. I když číslo 2 bylo koncipováno jako dvojčíslo, dvojčíslem nebylo a i dnešní číslo 3 není zrovna chudé na informace. Ale jak jsem již napsal v úvodu, podepsala se na aktivitě dopisovatelů právě zmíněná "okurková sezóna" a tak, abych splnil odkaz bývalému editorovi Ing. Zdeňku Šťástkovi a svým nástupem do funkce nového editora nezklamal hned v počátku, napsal jsem většinu příspěvků sám. Snad Vám to nebude vadit, udělal by to asi každý v mé situaci.

Zpravodaj 3/2003: Úvodník


Jmenuji se Josef Fronc, je mi 41 let, jsem ženatý, mám 16ti letého syna Lukáše a 12ti letou dceru Lucii. Bydlím v Kralupech nad Vltavou a známkám se věnuji od svých šesti let. V březnu jsem byl kooptován do VV společnosti, abych pomohl s Vaším Zpravodajem. Přijal jsem tuto úlohu s vědomím, že je na co navazovat a že to nebude lehké. Jestli se mi to povedlo určíte Vy – čtenáři. Od tohoto čísla posílejte Vaše podněty, příspěvky, nápady a všechno, co chcete mít ve Zpravodaji na adresu:

Josef Fronc, Okrajová 1149, 278 01 Kralupy n/Vlt
nebo mejlujte na: fronc@cbox.cz

Kvalita obrázků je pro Zpravodaj podstatná, proto je potřebné, aby byly barevné (naskenované v rozlišení 600 dpi, detaily v rozlišení 1200 dpi) nebo alespoň vhodně okopírované (jemné stupně šedi či fotorežim). Máte moji záruku, že veškeré zaslané materiály pro barevné naskenování bezpečně a bez poškození vrátím obratem zpět. Tak přispěje každý dopisovatel ke zlepšení kvality Zpravodaje, která je prvořadým úkolem celého autorského kolektivu.

Až se začtete do stránek tohoto čísla, zjistíte, že je tématicky zaměřeno na deskové vady vyskytující se v závislosti na dni tisku. Po celé číslo Vás bude provázet výzva, abyste věnovali pozornost našim známkám v souvislosti s dnem jejich výroby. Řada z Vás bude překvapena svými zjištěními tak, jako jsem byl překvapen já, když jsem začal porovnávat zveřejněné DV s PA známek, které měli u nás na poště. Přeji všem čtenářům, aby se nad těmito stránkami pobavili a nechali se inspirovat. Věřím, že občas každého políbí nějaká ta múza, stačí to pak dát na papír, zalepit do obálky a příspěvky pro čtvrté číslo Zpravodaje se jen pohrnou. Zkuste to každý, napsat drobnost, která by mohla zajímat i ostatní čtenáře a v listopadu na našem setkání budeme rozdávat číslo čtvrté, ještě lepší než tohle.

Mnoho pracovních úspěchů po dovolených všem přeje Josef Fronc, editor.


Autor: Josef Fronc | 7. 4. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


Nabídka našeho eshopu

Zásobník na poštovní známky - 60 stran - bílé listy - SAFE retro potisk - č. 100

Zásobník na poštovní známky - 60 stran - bílé listy - SAFE retro potisk - č. 100

  • Cena: 935 Kč
Vlastní známky ČP TL - 60 let skupiny Olympic

Vlastní známky ČP TL - 60 let skupiny Olympic

  • Cena: 985 Kč