Autoři - Jaromír Petřík

Reklama

merkur-revue.eu

Autor - Jaromír Petřík

To, co je v současné době naprosto nemyslitelné (tedy prodej poštovních známek MAURITIUS POST PAID za vyšší cenu než MAURITIUS POST OFFICE), v minulosti nebylo nic výjimečného.
Dne 12. března 2024 začala v 15.00 hod výroční členská schůze KF52-51 Nitra v Dome Matice slovenské v Nitře.
Filatelisté v Boskovicích se rozhodli uspořádat propagační filatelistickou výstavu pro všechny zájemce o tento ušlechtilý sběratelský koníček. Předseda KF v Boskovicích Josef Opatřil
Poštovní známky MAURITIUS POST PAID se tiskly od roku 1848 až do úplného opotřebení tiskových desek. K přerytí opotřebovaných desek 1 penny a 2 pence došlo v průběhu roku 1859.
Každý sběratelský obor má svoje kuriozity, filatelie v tomto není žádnou výjimkou. Velkou kuriozitou je určitě gramofonová deska ve formě poštovní známky
V boskovickém muzeu proběhne dne 14. března v 17.00 slavnostní vernisáž výstavy, kterou pořádají boskovičtí filatelisté ve spolupráci s muzeem Boskovice. Tato výstava bude trvat až do 5. května 2024.
Malíř Alfons Mucha (1860 – 1939) patří k světově uznávaným malířům, který je v naší zemi známý hlavně Slovanskou epopejí a ve světě jako přední malíř v secesním stylu.
Národní filatelistická výstava BRATISLAVAFILA 2023 probíhala ve dnech 1. - 4. června 2023 ve Slovenskom národnom múzeu v Bratislavě.
  Starší články

Jaromír Petřík


Autor o sobě nic více nenapsal.

Reklama

merkur-revue.eu

Jaromír Petřík


Autor o sobě nic více nenapsal.