Komentáře ke článku


Aukro vědomě neblokuje uživatele, který porušuje autorská práva

Aukro.cz zaznamenává rekordní návštěvnost a vynikající výsledky v prodejnosti, ale férovost a solidnost jsou u nich slova neznámá.
Nelegálny softvér148195
Vložen: 04. 08. 2009 - 09:22:22Odpovědět
Nie je to náhodou vedomé napomáhanie porušovaniu autorského zákona? Stojí to za to aukru za tých pár korún z provízie? Práve včera som obdržal jedno z DVD katalógov - originál (ČR 1918-1939), a myslím si, že je to profesionálna práca. Ktorá určite aj niečo stála. Filatelisti sami vedia, aké je to zaobstarať (nevedome) si falzum za nemalé peniaze, a aké je rozčarovanie pri zistení, že boli podvedení. Tak prečo podporovať podvodníkov? Nakoľko si myslím, že takýto katalóg si zaobstará iba filatelista - nadšenec. A sami museli vedieť, že niečo nie je v poriadku s DVD, ak sa predáva za necelú 1/3 pôvodnej ceny.
podpora148196
Vložen: 05. 08. 2009 - 22:20:08Odpovědět
To, ze se na aukru prodava kde - co a to ve znacne mire nelegalne je jev, o kterem se vi, a vite to i (V)vy. Nicmene je opravdu "sproste" prodavat Vase produkty. Myslim si, ze je nejvyssi cas s timto udelat pritrz. Jak smerem k prodejci tak, ale hlavne k provozovateli. Mozna si provozovatele ( obecne ) mysli, ze jsou mimo hry ... ale opak je pravdou. Prave ONI jou zdpovedni za to, co prijmou do aukcniho prodeje ..... viz eBay a jejich soudni PROHRY !!!! urcite se tento nesvar neda vymytit, ale da se efektivne eliminovat. nemam rad plagiatorstvi, natoz u VAS,kde vim, jake usili VAS to stalo mate u mne plnou podporu
- js, ba, sk
reakce Aukro.cz148197
Vložen: 06. 08. 2009 - 16:55:11Odpovědět
Vážený pane Jindro, rádi bychom se ohradili proti Vašemu tvrzení, že Aukro vědomě neblokuje uživatele, který porušuje autorská práva. Vzhledem ke skutečnosti, že náš kolega na Váš e-mail odpověděl dříve než do 24 hodin, kdy Vámi zmiňovaná aukce již byla ukončena a vzhledem k tomu, že nebylo možné ověřit, zda se skutečně jedná o nelegálně vyrobené DVD, nemohl v daném okamžiku více dělat. Proto jste byl vyzván, abyste celou věc nahlásil na Policii ČR, které poskytneme maximální součinnost. Bohužel nám nebylo ze strany uživatelů sděleno, že dotyčný nabízí nelegální rozmnoženiny Vašeho katalogu. V případě, že nás na to upozorňovali pomocí funkce Ověřit aukci, tak nebylo možné stran administrátorů Aukra zasáhnout, a to vzhledem k absenci jakéhokoliv důkazu. Teprve tehdy, když se prokáže nezákonné jednání prodejce, se Aukro může postavit za dodržování autorských a dalších práv. Na Aukru aktuálně běží více než 540 000 aukcí a technicky není skutečně možné, aby byla každá z nich kontrolována. Vzhledem k charakteru prodeje na Aukru je tedy v případě problému nutná větší spolupráce i ze strany Uživatelů, které se Aukro v žádném případě nebrání. Právě naopak. Čehož je důkazem například Program na ochranu práv či Program ochrany Kupujících. S pozdravem za Aukro.cz Lenka Hanušová a Pavel Krejčíř
RE: reakce Aukro.cz148198
Vložen: 06. 08. 2009 - 17:41:38Odpovědět
Nebylo sděleno od uživatelů? V době kdy mi dorazilo uvedené vyjádření, že blokace není možná jste tam již měli několik negativních komentářů, které Vám jasně říkali o co se jedná. Nehledě na to, že vše nahlásil majitel autorských práv.
- Zdeněk Jindra
negativ148199
Vložen: 06. 08. 2009 - 17:43:18Odpovědět
Stačí si přečíst negativní vyjádření Vaších uživatelů na které jsem Vás také upozornil. Cituji - V této aukci jsem koupil nelegální kopii software renomované české firmy. Požaduji vrácení peněz + 40 kč za vícenáklady spojené s vrácením vypáleného DVD. Pirátství nepodporuji!!!
- Zdeněk Jindra
Katalog148622
Vložen: 15. 03. 2011 - 22:39:24Odpovědět
Detaily a diskuse o teto aukci najdete na http://aukce-online.info/detail/aukce-online/aukro-cz-aukce/ , jiz pres 135 lidi zhodnotilo tuto aukci :) a obrazkovy navod na registraci.

Přidat komentář