Francouzská pošta opět překvapuje a potěší milovníky přírody svou novou sérií známek, tentokrát věnovanou lišce obecné (Vulpes vulpes). Tato série čtyř známek přináší nejen krásné vyobrazení tohoto fascinujícího tvora, ale také osvětu o jeho významu v ekosystému a jeho neoprávněně špatné pověsti.
Bageta je chlebem každodenního života, symbolem francouzské gastronomie. Tento jedinečný výrobek, který je nejen základem mnoha jídel, ale i symbolem francouzského umění žít, nyní přichází v nové, neobvyklé podobě – jako poštovní známka, která voní po bagetě.
Rakousko vydává speciální edici poštovních známek k oslavě 200. výročí založení společnosti Piatnik, známého výrobce hracích karet a společenských her. Tyto známky představují dokonalou symbiózu filatelie a tradičních hracích karet.
Dne 2. ledna 2024 přišla nizozemská poštovní služba PostNL s fascinující novinkou pro filatelisty a milovníky přírody. Vydání nového aršíku známek pod názvem
Royal Mail vydává speciální edici známek ke stému výročí první pamětní známky ve Spojeném království, která oslavuje bohatou historii, kulturu a vědecký pokrok národa.
Chorvatsko oslavuje historický úspěch svého národního týmu ve vodním pólu, který se po třetí v historii stal mistrem světa. Ve vzrušujícím finále
Royal Mail ve spolupráci s Přírodovědným muzeem uvádí na trh jedinečnou sadu známek, která oživuje fascinující svět dinosaurů. Tato kolekce osmi známek je výsledkem spojení vědecké přesnosti a umělecké brilantnosti,
Rakouská pošta představuje novou poštovní známku, která je poctou jedné z nejvýznamnějších rakouských umělkyň současnosti, Xenii Hausnerové.
  Starší články