Mnoha lidem, a především naprosté většině filatelistů jsou známé poštovní známky, které jako by připomínaly pohled do minulosti. Mezi ně kousky z již proslulé emise, vydávané Českou poštou
Jak rakouská pošta k nejnovější známce uvádí: Říká se, že neexistuje špatné počasí, jen nevhodné oblečení. S teplým vlněným kulichem vám nic nebude bránit v procházce venku ani v chladných dnech.
Cestování dostavníkem nebylo v minulosti žádným povyražením nýbrž velkou útrapou. Vyobrazení na staré rakouské pohlednici to sice nenaznačuje, ale cestující se tísnili v úzkém nepohodlném prostoru dostavníku
Norská pošta si první emisí roku 2022 připomíná svého slavného polárníka Roald Engelbregt Gravning Amundsena. Narodil se 16. července 1872 v norském Borge.
Australská poštovní správa pokračuje i letos s tradiční vánoční emisí pro své teritorium Vánočního ostrova.
K článku o nové české známce TGM v Izraeli doplňuji vyobrazení izraelské známky k tomuto společnému česko-izraelskému vydání. Vše ostatní je uvedeno v původním článku.
Do své sbírky lodních pošt jsem získal zajímavý dopis odeslaný 24. září 1853 kolesovým parníkem RMS ARABIA z anglického Liverpoolu do New Yorku.
Každá ze třech úřadoven OSN vydala 21. září 2021 poštovní známku k Mezinárodnímu dni míru. Námět všech třech známek je věnován Johnu Lennonovi - hudebníkovi a bojovníkovi za mír.
  Starší články