Nabídka našeho eshopu

Zásobník na známky Leuchtturm - PREMIUM S64 SET - A4 - 64 stran - černé listy

Zásobník na známky Leuchtturm - PREMIUM S64 SET - A4 - 64 stran - černé listy

  • Cena: 1688 Kč

Chorvatská pošta vydává unikátní kryptoznámku s motivem profesora Baltazara

Chorvatská pošta přichází s novinkou v oblasti filatelie, která spojuje tradiční poštovní známky s moderní digitální technologií. 7. září 2023 byla vydána pátá edice kryptoznámky, tentokrát oslavující jednu z nejvýznamnějších postav chorvatské kultury - animovaného profesora Baltazara.Unikátní spojení analogového a digitálního světa


Tato nová kryptoznámka je výjimečná svou kombinací fyzické poštovní známky a digitálního tokenu (NFT). Při zakoupení získáváte nejen tradiční poštovní známku, kterou můžete použít pro odesílání korespondence, ale také digitální známku v podobě unikátního NFT, která nabízí sběratelskou hodnotu podobnou fyzickým známkám.


Design a motiv


Tento filatelistický klenot byl navržen záhřebskými designéry Ivanou Vučić a Tomislavem-Juricou Kaćunićem. Známka s nominální hodnotou 7,80 eura je vytištěna v nákladu 30 000 kusů. Na známce je zobrazen oblíbený chorvatský vědec, profesor Baltazar, v animované podobě, což odkazuje na jeho populární televizní seriál.

Albové listy A4 Československo (1945-1992), nezasklené, zvýhodněný komplet (742), 10x desky, 10x archivní box,

Československo 1945-92, zvýhodněný komplet-plná verze (742 listů) + 10 ks desek se zlatotiskem a archivními boxy (zaplatíte pouze 9 ks desek a archivních boxů a 1 desky a 1 arch.box získáváte zdarma)

  • Cena: 12143 KčDigitální kategorie a motivy


Kryptoznámky jsou rozděleny do pěti digitálních kategorií, z nichž každá zobrazuje různé motivy spojené s profesorem Baltazarem. Nejexkluzivnější kategorie ukazuje profesora s zkumavkou ve 2000 kopiích, a další motivy zahrnují jeho postel, robotické kolo, ponorku a stroj s větrným mlýnem.Odkaz profesora Baltazara


Profesor Baltazar, který se poprvé objevil na obrazovkách v roce 1968 díky Záhřebské škole animovaného filmu, je milovanou postavou v chorvatské kultuře. Tato postava, známá svým přístupem k řešení problémů občanů pomocí vědy a vynálezů, si získala srdce diváků po celém světě.Dostupnost a prodej


Nová kryptoznámka je k dispozici na všech chorvatských poštách, na webu a v online obchodě. Chorvatská pošta navíc umožňuje nákup těchto speciálních známek za kryptoměny, což je krokem k propojení tradiční filatelie s moderním digitálním světem.

Tento inovativní přístup Chorvatské pošty k vydávání známek nepochybně přitahuje pozornost filatelistů i digitálních sběratelů a ukazuje nové možnosti v rozvoji sběratelství v digitální éře.


Informační zdroj: posta.hr


Chorvatská pošta vydává unikátní kryptoznámku s motivem profesora BaltazaraAutor: Redakce | 13. 11. 2023

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


Nabídka našeho eshopu

Rakousko - čistá - č. 937-940

Rakousko - čistá - č. 937-940

  • Cena: 315 Kč
Katalog poštovních známek World Philately 2022 a Encyklopedie filatelie na paměťové kartě

Katalog poštovních známek World Philately 2022 a Encyklopedie filatelie na paměťové kartě

  • Cena: 999 Kč