EUROPA - Myslíme zeleně

Datum vydání: 4. května 2016
Název emise: EUROPA - Myslíme zeleně
Nominální hodnota: 27 Kč
Katalogové číslo: 884
Výtvarný návrh: Doxia Sergidou
Tiskové listy: á 8 ks známek
Rozměr obrázu známky: 40 x 23
Druh tisku: plnobarevný ofset

EUROPA - Myslíme zeleně

Námět známky:

Malířský váleček se šedivou barvou symbolizující znečistěné ovzduší a zelenou barvou symbolizující život a naději. Levá strana známky představuje znečištění a obrovskou katastrofu, kterou způsobují továrny, dopravní prostředky, výroba elektrické energie a neefektivní plýtvání. To také ukazuje, jak lidská činnost negativně ovlivňuje životní prostředí. Naproti tomu na pravé straně známky je zelená barva, která nám má ukázat, jak využití obnovitelných zdrojů energie a ekologické uvědomění v oblasti životního prostředí může pozitivně ovlivnit životní prostředí. To bude mít pozitivní vliv nejen na naší generaci, ale také dopomůže k tomu, aby budoucí generace mohly existovat v harmonii. Vliv našich aktivit na životní prostředí je oblast s vysokou prioritou pro evropské poštovní operátory.

Se známkou se vydává obálka prvního dne včetně razítka prvního dne vydání. V obrazové části obálky autor zachytil lidskou tvář do podoby koruny stromu. Obálka je vytištěna ocelotiskem z plochy v barvě zelené. V razítku ztvárnil autor splynutí stromů a člověka, kde stromy a postavy tvoří spojený řetěz a text: PRAHA, 4. 5. 2016.

Autorem návrhu obálky prvního dne a razítka je akademický malíř a grafik Pavel Sivko. Autorem rytiny obálky prvního dne je rytec Václav Fajt.
(zdroj www.cpost.cz)

FDC – obálka prvního dne vydání:

Se známkou se vydává obálka prvního dne vydání včetně příležitostného poštovního razítka.
(zdroj www.cpost.cz)

EUROPA - Myslíme zeleně

EUROPA - Myslíme zeleně

EUROPA - Myslíme zeleně

Poznámka redakce:

určitě jste si všimli nového způsobu zveřejňování novinek. Naší snahou je mít co nejrozsáhlejší informace a obrázky všeho dostupného filatelistického materiálu. Dejte nám vědět, jak se Vám nové články o novinkách zamlouvají.

Novinky za nominál:

nově v našem eshopu nabízíme nové poštovní známky ČR za nominál. Tuto konkrétní známku zakoupíte zde na tomto odkazu. EUROPA - Myslíme zeleně


Autor: Zdeněk Jindra | 2. 5. 2016

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář