Nabídka našeho eshopu

Signoscope T3 od firmy SAFE

Signoscope na průsvitky známek T3 od firmy SAFE.

  • Cena: 4725 Kč

Francouzská známka, která voní po bagetě

Bageta je chlebem každodenního života, symbolem francouzské gastronomie. Tento jedinečný výrobek, který je nejen základem mnoha jídel, ale i symbolem francouzského umění žít, nyní přichází v nové, neobvyklé podobě – jako poštovní známka, která voní po bagetě.


Francouzská pošta a gastronomická inovace


Francouzská pošta představila novou známku, která je poctou tomuto kulinářskému symbolu. Známka, která nejen že zobrazuje ikonickou bagetu, ale také voní po čerstvě upečeném chlebu, je novinkou, která spojuje tradici s moderní technologií. Tato inovace přináší nový smyslový zážitek, který překračuje hranice vizuálního a hmatového vnímání.Výroba bagety: umění a řemeslo


Bageta se vyrábí ze základních surovin: mouky, vody, soli, droždí a/nebo kvásku. Tato zdánlivá jednoduchost však skrývá složitost výrobního procesu. Řemeslný pekař musí přesně měřit a vážit ingredience, hníst těsto, nechat ho kvasit, dělit, uvolňovat, tvarovat, konečně upravovat, škrábat a péct. Každá z těchto pečlivých fází vyžaduje jedinečné know-how, které se předává z generace na generaci.


Smyslový zážitek bagety


Bageta slibuje lahodný smyslový zážitek. Na první pohled svádí svou zlatavou kůrkou, což je charakteristický podpis pekaře. Po vytažení z pece její opečená vůně povzbudí chuť k jídlu. Na dotek přechází od odolné kůrky k lehkosti medové drobenky. Při lámání se rozezní lahodná symfonie díky charakteristickému praskání. S každým soustem se odhaluje její autentická chuť.


Bageta v každodenním životě


Bageta je jídlo určené ke sdílení, které nás provází od snídaně až po večeři. Zaujímá čestné místo v centru jídla a neustále vybízí k přátelskému posezení. Ztělesňuje kulturu a zvyky, které jsou hluboce zakořeněny v každodenním životě Francouzů. Každodenní rituál návštěvy pekařství, místního podniku zakořeněného v regionech, denně přiláká milionů spotřebitelů. Skutečnost, že se ročně vyrobí šest miliard baget, potvrzuje její kultovní postavení v potravinářském dědictví Francie.


Bageta jako mezinárodní ikona


Bageta překračuje hranice a stala se mezinárodní ikonou. Její vliv a význam potvrzuje i to, že její řemeslné zpracování a kultura byly zapsány na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Bageta se tak stala ambasadorem pekařského řemesla a francouzské kultury po celém světě.


Bageta na známce: spojení tradice


Nová francouzská poštovní známka, která voní po bagetě, je důkazem toho, že tradiční hodnoty mohou být oslavovány i inovativním způsobem. Tento malý kousek papíru představuje nejen uznání pro řemeslné pekaře, ale také nabízí jedinečný způsob, jak šířit vůni a chuť Francie po celém světě. Když lidé dostanou dopis s touto známkou, mohou si představit, jaké to je stát před francouzským pekařstvím a cítit čerstvě upečené bagety.


Klenot francouzské kultury


Bageta je skutečným klenotem francouzské kultury. Je to symbol nejen gastronomie, ale také francouzského způsobu života. Její vůně, chuť a texturu si nyní můžete vychutnat nejen v každodenním životě, ale také prostřednictvím poštovní známky. Tato inovativní známka je důkazem, že Francie dokáže spojit tradici s moderností a že i malé detaily mohou mít velký význam.


Nová francouzská známka, která voní po bagetě, je více než jen pocta ikonickému chlebu. Je to oslava francouzského řemesla, kultury a inovace, která přináší kousek Francie do domovů lidí po celém světě. Tímto způsobem se každý dopis může stát malou cestou do srdce francouzské kultury a tradic.


Informační zdroj: laposte.fr


Francouzská známka, která voní po bagetě


Francouzská známka, která voní po bagetě


Francouzská známka, která voní po bagetě


Francouzská známka, která voní po bagetě


Francouzská známka, která voní po bagetě


Francouzská známka, která voní po bagetěAutor: Redakce | 20. 5. 2024

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


Nabídka našeho eshopu

LINDNER - PHILA-COMBI-BOX - zoubkoměr, průsvitky

LINDNER - PHILA-COMBI-BOX - zoubkoměr, průsvitky

  • Cena: 546 Kč
Ceník poštovních známek - katalog World Philately 2022 - 9 zn. zemí na DVD

Na DVD je devět známkových zemí - ČSR (1918-1939), ČSR (1945-1992), ČR (1993-2021), SR (1993-2021), Protektorát ČaM (1939-1945), Slovenský stát (1939-1945), Rakousko (1850-1918), Rakousko (1918-1938), Uhersko (1871-1918).

  • Cena: 949 Kč