Nabídka našeho eshopu

Perfotronic od firmy SAFE

Přístroj pro přesné měření zoubkování na poštovních známkách

Dodání do 12 pracovních dnů

  • Cena: 7375 Kč

Merkur-Revue 2/2006

Vážení čtenáři našeho magazínu, rád Vám předkládám recenzi druhého čísla roku 2006 odborného časopisu o filatelii, numismatice a notafilii Merkur – Revue.

Zdeněk Fritz zveřejnil opět mnoho zajímavých příspěvků. Letmo zmiňuji několik z nich. 60 let od vydání prvních poválečných leteckých známek, Zajímavá výstava známkové tvorby a grafika Ladislav Jirky, Z dávných dob filatelistické slávy, Umění znovu triumfovalo, Václav Fajt znovu vítězem, Významné výstavy tvůrců českých poštovních známek, Slovenská známková tvorba znovu hledá svou vysokou úroveň a Nové známky ČR.

Jan Klim předložil příspěvek Uhřice – K poštovní historii jedné moravské obce. Vladimír Dražan pokračuje v rubrice Filatelistický trh. Československé předběžné a souběžné frankované poštovní formuláře jsou v osmé části. Miroslav Bělina a Jiří Sedlák zpracovali názor Košická známka 13 K růžová. JUDr. Zdeněk Koupal se vyjádřil K novému papíru našich známek – další poznatky. Lumír Brendl zveřejnil Výstava Josef Liesler a filatelisté. Rudolf Fischer vložil do čísla zajímavý příspěvek Rozporuplná osobnost Jaroslav Lukavský. Jan Karásek, Zdeněk Filípek a Zdeněk Fritz – K některým vzácným zkusmým tiskům známek T. G. M. z let 1923 až 1925 (ocelotisk a neotypie) . Ing. Jiří Škaloud – Kolkování bankovek v roce 1919 a poštovní doklady. V čísle je mnoho dalších zajímavých příspěvků.

Merkur-Revue 2/2006


Autor: Zdeněk Jindra | 9. 6. 2006

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


Nabídka našeho eshopu

Pinzeta LINDNER - 2038 - 120 mm - zahnutá

Pinzeta LINDNER - 2038 - 120 mm - zahnutá

  • Cena: 153 Kč
Zásobník na známky Leuchtturm - COMFORT S64 - A4 - 64 stran - černé listy

Zásobník na známky Leuchtturm - COMFORT S64 - A4 - 64 stran - černé listy

  • Cena: 1116 Kč

Související články