Komentáře ke článku


Na obranu Jaromíra Petříka

Dnes se na Vás obracím se žádostí o podporu pro mého externího konzultanta, pana Jaromíra Petříka, vynikajícího filatelistu a slušného člověka, který byl nejen dle mého mínění nespravedlivě vyloučen ze Svazu českých filatelistů (SČF).
staré dobré praktiky ksč150093
Vložen: 03. 08. 2021 - 12:50:59Odpovědět
Síce som to nezažil (len čiastočne, do mojich 18 rokov veku), ale mi to pripomína "staré dobré" časy komunistickej strany. Je mi ľúto, že aj po 32 rokoch zmeny zriadenia spoločnosti ešte existujú takéto príhody. Možno je potrebné počkať kým aj poslední mohikáni tých čias sa poberú na "zaslúžený" oddych.
Pána Petríka osobne nepoznám, len cez jeho články a príspevky z diskusného fóra sberatel.com Považujem, ho za čestného a nestranného kolegu - filatelistu.
Milý Jaromír, verím, že si nečakal aby si sa musel na dôchodku zapodievať s takýmito "hlúposťami". Prajem ti veľa síl, a výdrž v boji s veternými mlynmi.
Rozklad SČF?150094
Vložen: 03. 08. 2021 - 22:28:38Odpovědět
Je neuvěřitelné, kam až se SČF posunul.
Organizace, která by měla co nejširší filatelistickou veřejnost spojovat ji naopak rozděluje. V době, kdy by měla o každého člena bojovat potichu vylučuje ty nepohodlné. Ale také veřejně ve "svém" svazovém zpravodaji dehonestuje člen předsednictva František Beneš bývalého, již zesnulého, předsedu SČF. Jaké perspektivy pro členy! Nelze se pak divit, že ochota sběratelů být součástí SČF je často nulová.
Problematická, více než třicet let stará, minulost zesnulého člena je veřejně propírána (PROČ ?!), ale u jiných je tolerována. Jaromíra Petříka, jednoho z našich předních vystavovatelů s mezinárodním přesahem, nebylo možné při absenci svazových funkcí a morálních přešlapů v minulosti možné potrestat a umlčet jinak, než vyloučením ze SČF (navíc pochybně zdůvodněným, bez ohledu na ZOJ). A tím mu znemožnit vystavovatelskou činnost.
Odůvodnění hlasování jednotlivých členů předsednictva by zajímalo mnohé z členů SČF.
Je ochrana sběratelů ve stanovách SČF špatným vtipem?150095
Vložen: 06. 08. 2021 - 13:33:43Odpovědět
Cituji ze stanov SČF:
"§ 5. Ochraňovat sběratele před padělateli a padělky poštovních známek a dalšího filatelistického materiálu a jejich distributory a spolupracovat s příslušnými orgány při jejich odhalování. Za tím účelem zabezpečovat výchovu svazových znalců. Ochraňovat sběratele před všemi vlivy, které jsou v rozporu s etickým kodexem filatelie přijatým SČF, Světovou poštovní unií (UPU) a Mezinárodní filatelistickou federací (FIP)."
Opravdu ironie či špatný vtip. Lumír Brendl, který jako bývalý předseda SČF chtěl vyšetřit okolnosti prodeje padělků a pochybných materiálů, byl donucený k odstoupení a já byl vyloučený ze SČF. Vzhledem k výši (cca 10 milionů Kč), šlo jednoznačně o největší aféru s padělky v dějinách české a československé filatelie A nyní, po 10 letech jsou na pana Brendla opět vylité kýble špíny ve Zpravodaji SČF 2/2021.
Právnické vzdělání150096
Vložen: 06. 08. 2021 - 13:34:20Odpovědět
Právnické vzdělání se nezapře.

1) padělky skupiny K jsou popisovaný (odhalený) přesně po deseti letech kdy jsou právně promlčené prodeje padělků z roku 1998.

2) k výročí 10 letům kdy je vše kolem L. Brendla promlčené se objeví dehonestující článek. Jako trestný čin (údajně vydírání) také pravděpodobně promlčené.

Vše právně klape. Nikdo si sednout nepůjde. Morálně?
Jarda je sběratel non plus ultra150097
Vložen: 06. 08. 2021 - 16:56:00Odpovědět
Pokud chcete nakydat hnůj na PANA SBĚRATELE, nestačí pouze říci, že má špatně uvázaný uzel na kravatě.
Dle mých více než 20-letých zkušeností s Jardou Petříkem, které mohu porovnat s více než 40-letými zkušenostmi s SČF, napadla svině gentlemana a snaží se ho zapudit od svého koryta.
Fakta hovoří jasně a pokud soudruzi nemáte podporu čínské Maokracie, tak se ihned omluvte!!!
RE: Jarda je sběratel non plus ultra150098
Vložen: 06. 08. 2021 - 19:57:28Odpovědět
Pro upřesnění mého původního komentáře a abych zabránil mylnému pochopení a špatné interpretaci zdůrazňuji, že Jaromír Petřík je gentleman.
Fakta150099
Vložen: 09. 08. 2021 - 12:13:00Odpovědět
To, že se vezme vychytrale rozsudek z jedné aféry a tvrdí se, že to co píše pan Petřík nyní v Merkur Revue bylo soudně projednané v jejich prospěch je mazaná věc. Ale to, že to pan Petřík popisuje přesně tak jak to bylo právě u soudu prezentované panem Benešem, Dražanem a Hečkem - takže žádné lži - pouze závažná fakta - o tom se již účelově mlčí. Je to právnická vychytralost. Jako vždy na ní Svaz skočil (ochotně?!). Nebo nyní to popřou celé a padělky prodával už jen ten duch svatý?
Inzerát150100
Vložen: 18. 08. 2021 - 18:09:57Odpovědět
Filatelie 8/1997 strana 16. Tam jsem se poprvé setkal s padělky o kterých píšete.
Je tam inzerát: NA PRODEJ kompletní sbírka neupotřebených známek ČSR I.
Sbírka obsahuje od každé známky minimálně jeden kus, a to včetně všech nejvzácnějších rarit. Řada známek je v páskách a blocích, další jsou ve více kusech (rozčleněné např. podle typů, průsvitek atd.).
Ve sbírce se dále nachází velké množství položek sběratelské specializace - typy, spojené typy, barevné odstíny, odlišná zoubkování, zkusmé tisky, nevydané známky apod.
Všechny položky jsou ve vybrané jakosti a vesměs svěží. Všechny dražší položky jsou zkoušeny významnými znalci a všechny rarity opatřeny vždy minimálně jedním fotoatestem.
Sbírka ČSR I takového rozsahu a kvality je (pokud je nám známo) nabízena v historii vůbec poprvé a její katalogová cena dosahuje mnoha miliónů korun.
Bližší informace. Profil, Dům filatelie.

Tuto sbírku mi někdy koncem roku 1997 ukazoval mladý pan František Beneš osobně a chtěl za ní 60 miliónů. Obsahovala všechny žilkované známky. Dnes je odhalujete jako padělky. Natypované ve všech typech i podtypech.
Tedy celkem 6 kusů! Jsou to ty Fischmeisterovy žikované a z aukce PROFIL - PRAGA 1998 a poslední dva jsou vyobrazené v jeho článku někdy z roku 2009 kdy padělky začal popisovat. Ty mu asi zůstaly na věčné časy.
Nikdo to tenkrát nekoupil. Prodalo se to pak v aukci.
Kupující podle mého názoru. Pan Šindler - ten s tím má potíže dodnes, L. Krejčíř a L. Fischmeister a další.
- Radovan
Vylúčenie agilného člena za kritiku150101
Vložen: 20. 08. 2021 - 07:35:34Odpovědět
Vylúčenie agilného člena za kritiku chybných znaleckých posudkov považujem za hrubú chybu príslušných funkcionárov SČF. Taktickú aj strategickú. Taktickú preto, lebo opäť pichli do osieho hniezda a rozjatrili dávne rany, strategickú preto, lebo sa postavili na stranu subjektívneho posudzovania pretlačí očami znalcov a nie objektívneho posudzovania počítačovými programami, čo je smer, ako ho presadzuje vylúčený ing. Petřík.

A čo dosiahol SČF týmto vylúčením? Zjavne nič. Publikačnej činnosti zabrániť nedokáže, avizovaná kniha o známkach Mauritia svojich čitateľov nájde. Akurát zabráni ing. Petříkovi vystavovať svoje exponáty v ČR. A to je gól do vlastnej bránky.

Vystavovať v zahraničí SČF zabrániť nedokáže. Síce nie pod českou vlajkou, ale zahraničné zväzy iste radi podajú pomocnú ruku. Ja by som navrhoval rovno slovenský. Keď môžu nosiť medaily športovci z olympiád, prečo by nemohol doma nechcený úspešný vystavovateľ?

Alebo si SČF chybu svojich funkcionárov uvedomí a členstvo obnoví? Na víťazstvo rozumu nie je nikdy neskoro.
Zajímavý spolek150105
Vložen: 22. 08. 2021 - 10:00:09Odpovědět
SČF se stává velmi zajímavým spolkem. Nikoliv však pro milovníky filatelie, ale spíše psychologie nebo psychiatrie. Společným jmenovatelem je zřejmě strach, ale z koho?

Přidat komentář