Nabídka našeho eshopu

Úmrtí Antonína Zápotockého - A967 - II. typ - tzv. přeškrtnutá bobulka v razítkovaném stavu

Úmrtí Antonína Zápotockého - A967 - II. typ - tzv. přeškrtnutá bobulka v razítkovaném stavu

  • Cena: 450 Kč

Pokračují přípravy 9. mezinárodního veletrhu Sběratel

Oblíbené poštovní správy se vracejí

Na chuť veletrhu přišla Švýcarská pošta. Letos se mezinárodního veletrhu Sběratel, který se koná ve dnech 15. – 17. září, účastní již po třetí v řadě. Švýcaři vydávají velmi zajímavé známky a celiny, o které je mezi návštěvníky velký zájem. Mezi rekordmany – pokud jde o účast – patří Australská pošta a Irská pošta. Obě poštovní správy na veletrhu vystavují nepřetržitě od prvního ročníku v roce 1998. Samozřejmě nebudou chybět ani letos.

Aix-phila ještě s větší nabídkou

Padesát německých filatelistických aukčních domů dosahuje roční obrat ve stovkách milionů eur. Mezi nejznámější německé aukcionáře patří firma Aix-phila z Cách, další tradiční vystavovatel na pražském veletrhu. Aix-phila, která byla založena v roce 1987, se účastní Sběratele od samotného počátku a každým rokem svou účast zvětšuje. Letos připravuje pro návštěvníky ještě větší nabídku než vloni.

Čínská telefonní karta k veletrhu

Čínská telekomunikační firma China Tietong (CTT) v provincii Hunan vydává k mezinárodnímu veletrhu Sběratel předplacenou telefonní kartu v nákladu pouhých 300 kusů. Na telefonní kartě je kromě informací o veletrhu letadlo ČSA. Číslo karty je CTT-2006-197200-17 a má hodnotu 10 juanů RMB. Datum vydání je letošní 1.březen. Karta bude v omezeném množství k dispozici na veletrhu.

Světové mincovny na veletrhu

Veletrh Sběratel je mekkou pro sběratele moderních mincí, ale i pro, kteří chtějí do mincí investovat. Tradičně se veletrhu účastní velkým stánkem Rakouská mincovna a řada dalších mincoven – počínaje Královskou kanadskou mincovnou a konče například mincovnami z Austrálie.

Lindner opět v Praze

Ani letos nebude na veletrhu chybět německý výrobce pomůcek pro filatelisty a další sběratele Lindner Falzlos. Vedení rodinné firmy, kterou v roce 1947 založil August Lindner, letos počátkem roku převzala již čtvrtá generace Lindnerů. Firma se hned zpočátku proslavila jedinečným ochranným systémem známek, z něhož se postupem let vyvinul známý Lindner-T-System používaný úspěšně dosud.

Perfektní nabídka motivů

Holandský filatelistický obchodník Wim van der Bilj z Utrechtu se po roce – když veletrh Sběratel nekoliduje s londýnským Stampexem – opět vrací do Prahy. U jeho stánku je vždy plno zájemců. A není divu. Na veletrhu udivuje perfektně zpracovanou nabídkou motivů. Jím nabízené známky, celiny či bloky nejsou členěny jen třeba na automobily apod., ale na Ford, Volkswagen, FIAT atd. Tímto způsobem zájemce najde to, co hledá velice rychle.

Bill Barell se také vrací

To, že letos londýnský veletrh Stampex krásně navazuje na mezinárodní veletrh Sběratel v Praze, využívá i známý specialista na poštovní historii a známky Velké Británie Bill Barell z Lincolnshire. Letos bude na na pražském veletrhu vystavovat společně s Davidem Morrisonem, jenž bude nabízet mimo jiné obálky z lodních vraků a poštu ze železničních neštěstí.

UNPA každý rok

Poštovní správa Organizace spojených národů (UNPA) z Vídně se mezinárodního veletrhu Sběratel účastní každoročně od prvního ročníku v roce 1998. Veletrh považuje za prestižní akci ve střední Evropě jak z hlediska organizace, tak návštěvnosti. Ke každé akci vydává tzv.bílou kartu s motivy Prahy. Vždy v neděli je na veletrhu vyhlášen Den OSN, kdy česká pošta používá zvláštní razítko k této události. Samozřejmě nejinak tomu bude i letos.

Euronumix spokojen

Vloni se poprvé veletrhu zúčastnila firma Euronumix z Düsseldorfu. Nabízela mince Monaka, San Marina a Vatikánu a měla úspěch. Letos se do Prahy vrací. Vloni si pořídila z veletrhu Sběratel vlastní fotodokumentaci, kterou dala k dispozici pořadatelské firmě Progres Partners Advertising.

Minerály a šperky zpestřením veletrhu

Minerály z celého světa a šperky z drahých kamenů patří každoročně ke zpestření veletrhu. Zvláště manželky návštěvníků – sběratelů udělají svým mužům u obchodníků s minerály pořádnou díru do peněženky. Letos budou na veletrhu zastoupeni již tradiční vystavovatelé jako jsou Mineral Metal, Luboš Poděbradský, Jiří Špalek, Jaroslav Hyršl a nově třeba Jiří Šedý – Probika.

Premiéra italské firmy

Letos poprvé se veletrhu Sběratel účastní italská firma SEPA s.r.l. z města Faenza, výrobce pomůcek pro filatelisty a numismatiky. Firma byla založena v roce 1963 a původně se zabývala především právě sběratelstvím, výrobou a obchodováním s alby na mince, bankovky, pohlednice a jiné sběratelské předměty. Postupně se však rozšiřovala a její činnost se rozvíjí také do nových oblastí papírenského zboží, kancelářských potřeb a reklamního materiálu.

Čeští filatelističtí obchodníci zbrojí

Na veletrh Sběratel se připravují i čeští obchodníci s filatelií. Již teď jsou přihlášeni mimo jiné Filatelie Karlin, Filatelie Onager, Artphila, Filatelie Podskalský, Filatelie Hobby, Alkado či Qarta. Na veletrhu je velká poptávka po kvalitním filatelistickém materiálu nejen ze strany českých sběratelů, ale i zahraničních. Podle provedeného průzkumu v roce 2004 je totiž každý sedmý návštěvník veletrhu ze zahraničí. Letos budou pořadatelé průzkum opakovat.

Důležité sdělení pořadatele veletrhu firmy Progres Partners Advertising

Vedle řady jiných firem nabízí společnost Construct Data GmbH vystavovatelům záznamy do veletržních katalogů. Rádi bychom Vás upozornili, že Progres Partners Advertising s.r.o. při výrobě katalogu pro mezinárodní veletrh Sběratel jedná výhradně samostatně a není v jakémkoliv spojení se společností Construct Data Verlag GmbH, která provozuje internetovou stránku Fair Guide. Této společnosti jsme nepovolili používat naše jméno ani naše obchodní značky v její reklamě.

V případě zveřejněné reklamy společností Construct Data GmbH se nejedná o náš nebo námi objednaný oficiální veletržní katalog našeho veletrhu. Rozeslané nevyžádané nabídkové formuláře byly často omylem vyplněny a podepsány s tím, že záznam do tzv. Fairguide má být proveden bezplatně. Ve skutečnosti však z textu vytištěného drobným písmem vyplývají náklady překračující 2 900,- Euro.

Jak informoval Výbor výstav a veletrhů německého hospodářství (AUMA), neexistuje na základě vydaného soudního rozsudku proti zákazníkovi žádný právní nárok, a to i v případě, že nabídkový formulář podepsal. Bližší informace k rozsudku obdržíte na http://www.auma.de/content/meldung29_d.htm


Autor: Jindřich Jirásek | 30. 3. 2006

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


Nabídka našeho eshopu

Československo 1918-1939, komplet - 1x desky, 1x archivní box, vč.zesílených obalů - zasklené

Zasklený komplet Československo 1918-39 + 1x desky+1x archivní box

  • Cena: 3545 Kč
Katalog poštovních známek World Philately - Česká republika (1993-2021) na flash disku

Katalog poštovních známek World Philately - Česká republika (1993-2021) na flash disku

  • Cena: 399 Kč