Nabídka našeho eshopu

PHILALUX3 - SAFE 9865

PHILALUX3 - SAFE 9865

  • Cena: 3695 Kč

Rakousko připravuje novou známku - Tradice

Rakousko, země bohatá na kulturní dědictví a tradice, právě připravuje novou známku, která oslavuje čtyři ikonické rakouské zvyky. Tento projekt je součástí série „Krásné Rakousko“ a je skvělým příkladem toho, jak může filatelie zachytit a oslavit národní kulturu.Čtyři motivy typických rakouských tradic


Slavnost narcisů v regionu Ausseerland


První známka z této série zobrazuje každoroční Slavnost narcisů v regionu Ausseerland. Tato slavnost je největší květinovou slavností v Rakousku a představuje postavy složitě vytvořené z hvězdic narcisů. Oslava přitahuje tisíce návštěvníků, kteří obdivují nádherně vyzdobené plavidla, vozy a různé květinové instalace, jež se nesou v duchu rakouské květinové krásy.


„Sturm“: Tradiční podzimní nápoj


Druhá známka oslavuje „Sturm“, tradiční místní podzimní nápoj. Tento červený nebo bílý hroznový mošt, je neodmyslitelnou součástí rakouské podzimní kultury. Lidé se shromažďují, aby si vychutnali tuto delikatesu a oslavili sklizeň hroznů, která je klíčovou událostí v regionu.


Káva a dort v kavárně


Třetí motiv zobrazuje šálek kávy a dort se šlehačkou, typickou kombinaci podávanou v rakouských kavárnách. Rakouská kavárenská kultura je světově proslulá a tato známka připomíná klidné chvíle strávené při popíjení kávy a ochutnávání lahodných zákusků, které jsou neodmyslitelnou součástí rakouského životního stylu.


Knoflíková harmonika


Čtvrtá známka představuje knoflíkovou harmoniku, specifický typ harmoniky s knoflíky místo kláves. Tento nástroj je charakteristický pro alpskou lidovou hudbu a vídeňskou hudbu Schrammel. Zvuk knoflíkové harmoniky evokuje tradiční rakouskou hudbu, která je hluboce zakořeněná v kultuře a historii této země.


Oslava rakouské kultury


Tyto čtyři motivy na známkách nejsou jen krásnými uměleckými díly, ale také významnými symboly rakouské kultury a tradic. Nové známky z edice „Krásné Rakousko“ jsou perfektním příkladem toho, jak může filatelie sloužit jako prostředek pro uchování a propagaci národních tradic. Pro filatelisty představují tyto známky nejen sběratelský skvost, ale také okno do bohaté rakouské kultury. Pro milovníky umění a historie jsou pak krásným připomenutím, že tradice a zvyky jsou stále živé a důležité. Rakousko opět ukázalo, jak lze prostřednictvím filatelie oslavit a uchovat národní kulturu.


Informační zdroj: Post.at


Rakousko připravuje novou známku - Tradice


Rakousko připravuje novou známku - Tradice


Rakousko připravuje novou známku - Tradice


Rakousko připravuje novou známku - Tradice


Rakousko připravuje novou známku - Tradice


Rakousko připravuje novou známku - TradiceAutor: Redakce | 29. 5. 2024

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


Nabídka našeho eshopu

Ceník poštovních známek - katalog World Philately 2022 - 9 zn. zemí na DVD

Na DVD je devět známkových zemí - ČSR (1918-1939), ČSR (1945-1992), ČR (1993-2021), SR (1993-2021), Protektorát ČaM (1939-1945), Slovenský stát (1939-1945), Rakousko (1850-1918), Rakousko (1918-1938), Uhersko (1871-1918).

  • Cena: 949 Kč
Digitální mikroskop Flex

DigiMicroscope Flex je ideální nástroj pro všechny, kteří potřebují prozkoumat malé předměty nebo povrchy s vysokým rozlišením a zvětšením.

  • Cena: 2487 Kč