Sešitek Mláďata - koťata

Datum vydání: 15. června 2022

Název emise: sešitek Mláďata - koťata

Nominální hodnota: 190 Kč

Katalogové číslo: PZS1

Výtvarný návrh: Jitka Mašínová


Sešitek Mláďata - koťata

Sešitek Mláďata - koťata


Na vnější straně ZS jsou vyobrazeny hlavičky obou koťat spolu s texty, čárovým kódem, logem České pošty, s.p a hologramem, který slouží jako ochranný prvek.


a) kotě bengálské kočky

Bengálská kočka je unikátní a velmi moderní plemeno. Podržela si svůj divoký vzhled i temperament, ale jedná se o přátelské, důvěřivé a zvědavé plemeno, se kterým užijete spoustu zábavy. Koťata jsou chytrá a poslušná, ale potřebují zaměstnat. Nejen prostým mazlením a hraním, ale cílovým tréninkem a rozmanitým prostředím, ve kterém se nebudou nudit. Oproti ostatním kočkám mají rády vodu. Bengálské kočky mohou v dospělosti vážit až 10 kg. Jsou mohutné, svalnaté s těžkými kostmi. Mají menší hlavu, aerodynamický tvar těla a drží si svůj divoký vzhled. Zadní nohy mají delší než přední, což je poslední pozůstatek po divoké bengálské kočce. Místo mňoukání od nich uslyšíte spíše chraplavé „štěknutí“.


b) kotě perské kočky

Plemeno perské kočky patří k nejstarším vůbec. Do Evropy se perská kočka dostala již v sedmnáctém století a stala se rychle symbolem moci a bohatství. Přes svůj název nepochází z Orientu. Cílené šlechtění začalo kolem roku 1870 a prvotním záměrem bylo uchování roztomilého obličeje, ale postupně se přeorientovalo na vyvíjení nových barev, takže si nyní můžeme vybrat z více než 60 různých zbarvení. Kromě svého specifického výrazu zaujme především „plyšovou“ bohatou a jemnou dlouhou srstí, která je však velmi náročná na údržbu. Přesto se u nás dlouhodobě řadí k nejchovanějším plemenům.

(zdroj www.cpost.cz)


FDC – obálka prvního dne vydání:


Se známkou je vydaná obálka prvního dne vydání včetně příležitostného poštovního razítka.

(zdroj www.cpost.cz)


Sešitek Mláďata - koťata

Sešitek Mláďata - koťata

Sešitek Mláďata - koťata

Sešitek Mláďata - koťata

Sešitek Mláďata - koťata

Sešitek Mláďata - koťataAutor: Zdeněk Jindra | 27. 6. 2022

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář