Nabídka našeho eshopu

Rakousko - čistá - č. 929-932

Rakousko - čistá - č. 929-932

  • Cena: 560 Kč

Tenisové legendy na poštovních známkách

Česká pošta od dnešního dne prodává Vlastní známky s portréty úspěšných českých tenistů. U vydávaných známek platí v ČR pravidlo, že na nich nemůže být zobrazena žádná žijící osoba. Nyní však došlo k výjimce a na poštách jsou k dostání známky se slavnými tenisty, jako jsou Kodeš, Berdych, Lendl, Navrátilová nebo Mandlíková. Svět známkové tvorby se ale neobrátil naruby, Česká pošta se jen připojila k vydání série Vlastních známek s legendami bílého sportu.

Tenisové legendy na poštovních známkách

S myšlenkou vydat známky k příležitosti jubilea 120. let českého tenisu přišel na Českou poštu Jan Kodeš, také jedna z našich tenisových legend. Jeho nápad se zalíbil natolik, že došlo k rozhodnutí jeho objednávku rozšířit. Na vlastní náklady tedy nechala Česká pošta natisknout 30 tisíc archů o 25 známkách typu A. Ke koupi jsou na vybraných poštovních pobočkách od 11. prosince a budou prodávány pouze jako celek za cenu 325 korun.

„V historii známkové tvorby jsme zatím nic podobného neuskutečnili. Za svého života se na známky kromě prezidentů dostal jen Karol Wojtyla jako papež Jan Pavel II. a kosmonaut Vladimír Remek,“ říká k tomu Břetislav Janík, ředitel odboru známkové tvorby. Druhým dechem však dodává, že se nejedná o žádnou známkovou revoluci. Vydání nám umožnila skutečnost, že se jedná o Vlastní známky, na kterých žijící osobnosti být mohou. Naopak jsou jim nadále zapovězeny příležitostné poštovní známky a výplatní známky určené pro běžné listovní zásilky.

Známky se prodávají na vybraných 25 poštách. Jistotu, že lidé známky seženou, mají v současné chvíli pouze na hlavní poště v Jindřišské ulici v Praze. Ostatním zájemcům nabízíme možnost objednání poštou na dobírku, a to na adrese: Česká pošta, s.p., Služby filatelistům, Nákladní 29, 362 07 Depo Karlovy Vary 70 nebo emailem: filatelie.kv@cpost.cz


Autor: Česká pošta | 11. 12. 2013

Komentáře

Tenisové legendy

Přidat komentářZobrazit komentáře


Nabídka našeho eshopu

Zásobník na poštovní známky - 60 stran - bílé listy - SAFE retro potisk - č. 100

Zásobník na poštovní známky - 60 stran - bílé listy - SAFE retro potisk - č. 100

  • Cena: 935 Kč
Československo 1918-1939, komplet - 1x desky, 1x archivní box, vč.zesílených obalů - zasklené

Zasklený komplet Československo 1918-39 + 1x desky+1x archivní box

  • Cena: 3545 Kč